HAKKINDA

“Otuz yıla” yaklaşan özel öğretim hayatımda farklı ve güzel çalışmalar yapmaya çalışmışımdır. Birçok gencimizin elinden tutup onu sahiplenmek, iyi bir insan olup başarıya ulaşması ve hayata tutunması için köprü olmak bana her zaman haz vermiştir.
Öğrencilerimizi kendi çocuklarımızdan farklı görmeyen bir anlayışla öncelikle ailesine, çevresine, milletine; faydalı, dürüst, güvenilir, çalışkan, kötü alışkanlıklardan uzak duran, bunlarla mücadele eden, yüzünden tebessüm eksik olmayan, görevden kaçmayan, sorumluğunu layıkıyla yerine getiren, emin olunan, milli ve manevi değerlere saygılı olup bunları koruyan bir gençlik yetiştirmek temel amacımızdır.

Dile kolay “otuz yıl “ ama inanın çok hızlı geçti. Daha dün gibi hatırlıyorum 1988 Mayıs ayını Batman’da Shell benzin istasyonunu karşısında açtığımız ilk dört derslikli dershaneyi, ara duvarlarını örmek için büyük bir istek ve heyecanla ustaya ellerimizle taşıdığımız briketleri, sobayı tutuşturmak için evden poşetle; odun ve tahta getirdiğimizi. Evet daha dün gibiydi 1995’in Haziranı Siirt’e büyük bir coşku ve heyecanla “Siirt’li öğrencilere alternatif” olacak dershanemizin malzemelerini yerleştirdiğimizi şu an yüzümdeki tebessüm ve mutlulukla hatırlıyorum.
Kararlıydık çok çalışacaktık, herkesten daha fazla çalışmaya odaklanmıştık. Çünkü içimizde insanların eğitime bir katkı daha sunmak vardı. Eğitimi yeniliklerle ve ilklerle buluşturmak bize hep heyecan ve zevk veriyordu. 2012’de Özel Batman İNCİ Sağlık Koleji, 2013 te Siirt HEDEF Sağlık Koleji, 2014 Siirt HEDEF Anadolu Lisesi, 2015 te Hedef Kozluk Koleji ve 2017 de Batman Hedef Özel Öğretim Kursu ile 70 derslikli bir kuruma gelişimiz kolay olmadı ama çok zevkli oldu.
Tabi ki bunlar şuan için Allah’ın izniyle hedefimiz bu sayıyı önümüzdeki beş yıl içinde 300 dersliğe çıkarmaktır. Ülkemizin içinden geçtiği sıkıntılı günleri asla unutmayacağız. Her zaman “Birlik ve Kardeşlik” için ilk önce el uzatan gençlerimizi yetiştireceğiz. Ülkemize artı değer katmak, istihdamı artırmak için çalışmaya ve yatırımlara devam edeceğiz.
Hz.Ali‘nin “Gençleri anlamayanın bu dünyada işi kalmamıştır.” sözü beni hep etkilemiştir. Gençlik ne istiyor diye bir dakika düşünülürse sorun kalmayacaktır. Onların bu ülkenin geleceği olacağını unutmamak gerekir. İstesek de istemesek de bu koltukları bu mekanları bırakıp gideceğiz. Unutmayalım “Baki” Allah. Biz sadece bu dünyada misafiriz. Gençlerimizin önünü açmalıyız, onlara güvenip sorumluluk vermeliyiz, şans vermeliyiz.